ملکاژان

راهنمای پیش خرید آپارتمان در محله چیتگر

معرفی کلی محله چیتگر:

مدتی است که نام چیتگر و محله آن خیلی زیاد به گوشتان خورده است، در مقاله پیش رو بصورت اجمالی ولی مفید به معرفی این محله می پردازیم، محله چیتگر در منطقه ۲۱ شهرداری تهران قرار گرفته است و پر شده از برج‌هایی نوساز در متراژهای گوناگون با ویوهای مختلف، محله چیتگر نوپاست و در گروه مناطق جدید تهران قرار گرفته است که البته بسیار هم خوش نام می باشد، از امکانات فوق العاده و کمیاب آن می‌توان به دریاچه تفریحی، فرهنگی، تجاری چیتگر، پارک زیبای جنگلی چیتگر و ایران‌مال که از بزرگترین مجتمع های تجاری ایران و خاورمیانه به شمار می رود اشاره کرد، بام لند نیز جزو دیدنی های این محله به شمار می رود. دسترسی به این منطقه نسبتا آسان است. برای رسیدن به محله چیتگر باید ابتدا خط متروی تهران کرج را سوار شوید. بعد از آنجا به وسیله اتوبوس و تاکسی خود را به محله برسانید. تردد با خودروی شخصی در این منطقه آسان است؛ زیرا محدودیت ترافیک ندارد.

محله چیتگر در کجا قرار گرفته است؟

محله چیتگر که در شمال غرب تهران و در منطقه ۲۱ شهرداری تهران قرار دارد از شمال به ارتفاعات البرز، از غرب به وردآورد شمالی و از جنوب به تهرانسر و آزادراه تهران-کرج می رسد و با ساخت و سازهای فراوان و برج ‌های بسیار بلندی که در چند سال اخیر در آن ساخته شده و هنوز نیز ساخت آن ادامه دارد، در گروه محله‌های مدرن تهران جای دارد و شاید به همین خاطر باشد که می توان گفت قیمت خرید، رهن یا اجاره در این منطقه به دلیل نوساز بودن بناها و جاذبه ‌های گردشگری اطرافش متوسط رو به بالاست.

تاریخچه محله چیتگر:

درست است که محله چیتگر نوساز و نوپا به شمار می رود اما تاریخچه زمین ‌های چیتگر به قبل از انقلاب بازمی‌گردد که توضیح کوتاهی برایتان درین باره می دهیم:

این زمین ها ابتدا متعلق به دو خانواده فرمانفرمایان و فیروزگر بوده و بعد از انقلاب اسلامی به سازمان زمین شهری واگذار گردید؛ در گذر این همه سال، این زمین ‌ها جز پارک چیتگر بلا استفاده ماند اما از سال ۱۳۴۵ که گشایش اقتصادی در ایران اتفاق افتاد و نفت ایران در بازار به بالاترین قیمت ممکن فروخته می شد توجه همه به سوی تهران و حتی اطراف آن جلب شد.

دلیل رشد و اهمیت محله چیتگر:

تهران موقعیت خوب و چهار فصلی داشت، مردان دولت و مجلس همیشه در اندیشه آبادانی و رشد این شهر بودند بخصوص که این شهر موقعیت ‌های شغلی بسیار خوبی هم در خود داشت و همین باعث شد بسیاری از مردم شهرهای دیگر با فروش خانه و دارایی خود به امید زندگی بهتر به تهران کوچ کنند.

بیشتر مهاجران در مرکز تهران تجمع یافتند و این تجمع باعث ساخت ‌و ساز به حاشیه تهران هم رسید، در این بین یکی از مناطقی که به چشم مردم، دولت و سازندگان آمد حاشیه غرب تهران بود که بعدها در تقسیم ‌بندی مناطق پایتخت در منطقه ۲۱ تهران جای گرفت که چیتگر هم یکی از آنهاست؛ سازندگان املاک نیز برای جبران بحران جمعیت و ساختمان‌ سازی در غرب پایتخت به فکر زمین‌ های چیتگر افتادند و همه این عوامل باعث رونق ساخت ‌و ساز در این منطقه شد و محله چیتگر پدید آمد.

امکانات گردشگری محله چیتگر:

چیتگر با وجود تازه تاسیس بودن از نظر امکانات گردشگری، تفریحی و فرهنگی نیز پیشرفت زیادی داشته و مردم زیادی را از همه مناطق تهران به سمت خوب جلب نموده و کشانده، به همین خاطر جزو موارد عالی برای سرمایه‌گذاری قرار گرفته است. از جمله موارد دیدنی و امکانات گردشگری محله چیتگر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک محله چیتگر:

محله چیتگر را از گذشته تاکنون همه با پارک چیتگر به یاد می آورند و می شناسند که جایی مناسب برای دوچرخه ‌سواری می باشد و برای این کار در آن جاده های مخصوص برای دوچرخه سواران طراحی شده است و پارکی امن، سرسبز و پردرخت و دور از آلودگی تهران برای وقت گذرانی و خوش گذارنی در یک روز تعطیل و استفاده از امکانات آن نظیر آلاچیق، باربیکیو، سرویس های بهداشتی، بوفه، سوپر مارکت و … برای شما به همراه دوستان و خانواده است؛ مساحت پارک چیتگر ۹۵۰ هکتار است و در گروه بزرگ‌ترین پارک های جنگلی تهران قرار گرفته است که هر روز نیز بر امکانات و رونق آن اضافه می گردد.

ایران مال محله چیتگر:

از دیگر امکانات لوکس و کامل محله چیتگر بازار بزرگ ایران یا ایران مال است که یک مجموعه کامل با امکانات بسیار زیادی نظیر رستوران ها، مجموعه های خرید برندهای معروف در طبقات مختلف، کافه ها، سینما و … در گروه مراکز خرید بسیار بزرگ جهان قرار گرفته است و مایه مباهات می باشد و در تمام روزهای سال (بخصوص آخر هفته ها) می توان از آن دیدن کرد و از امکاناتش بهتره برد. ساخت این پروژه از سال ۱۳۹۰ شروع شد و در بهار ۱۳۹۷ بازگشایی و در احتیار عموم قرار گرفت. از امکانان گردشی و تفریحی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-کتابخانه

-سینما

-هایپر استار

-مراکز خرید پوشاک با برندهای معروف روز دنیا و ایران

-انواع رستوران‌‌ و کافه‌ با فضاهای سنتی و مدرن و …

دریاچه و بام لند محله چیتگر:

یکی دیگر از امکانات چشمگیر محله چیتگر، دریاچه چیتگر و مرکز تجاری بام لند است؛ دریاچه چیتگر بزرگ ‌ترین دریاچه مصنوعی در ایران می باشد، مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار تخمین زده شده است و در بخش شمالی پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است، یعنی در یک روز با برنامه ریزی خوب می توانید از هر دو مکان بازدید کنید و لذت ببرید.

موقعیت مکانی دریاچه چیتگر اینگونه است که از جنوب به بزرگراه شهید همدانی، از شمال به بزرگراه همت و از شرق به بزرگراه آزادگان می رسد، بخش غربی این دریاچه نیز به شهرک چیتگر منتهی می گردد. یکی از تفریحات دریاچه چیتگر، مجتمع تجاری بام لند است که شامل مغازه‌ها و رستوران‌های فراوان برای همه سلیقه ها می باشد و روزانه جمعیت بسیار زیادی در آن رفت و امد می کنند بخصوص صبح ها به محل مناسبی برای دویدن و ورزش برای مردمان آن منطقه و مناطق اطراف تبدیل شده است، حتی پارکی کوچک نیز دارد که اگر کمی آدرنالین نیاز دارید انتخاب بدی نمی باشد.

مراکز بهداشتی و درمانی محله چیتگر:

چیتگر دارای ۱۴ درمانگاه می باشد که از میان آنها به موارد زیر اشاره می نماییم:

-درمانگاه طیف در خیابان 49

-درمانگاه سایپا دیزل در خیابان ایران خودرو

-درمانگاه شهید بهشتی در خیابان 7

متاسفانه محله چیتگر فعلا دارای هیچ بیمارستانی نمی باشد و ساکنان منطقه برای داشتن خدمات درمانی باید تا نزدیک ترین بیمارستان ها که البته مسیر کمی هم نیست یعنی بیمارستان فیاض بخش و بیمارستان تریتا بروند. همچنین ناگفته نماند محله چیتگر ۱۴ مکان تخلیه عمومی دارد که بوستان دژبان در خیابان انصار، مدرسه پاسداران اسلام در بلوار 49 و زمین ورزشی شهدای چیتگر در خیابان ارغوان از جمله این مکان‌ها می باشند.

وسایل نقلیه عمومی در محله چیتگر:

چیتگر از گذشته بخاطر پارک جنگلی چیتگر، ایستگاه مترویی به نام خود داشته است، بنابر این اگر عبور و مرور با مترو و وسایل نقلیه عمومی برایتان راحت ‌تر می باشد تا از ترافیک اتوبان در امان باشید، می‌توانید در ایستگاه متروی صادقیه، ترن های کندروی کرج را سوار شوید و در ایستگاه چیتگر یا ایران خودرو پیاده شده و با تاکسی ها به محله خود برسید.

البته رفت و آمد با اتومبیل شخصی نیز در محله چیتگر بسیار آسان می باشد چون محدودیت ترافیکی ای برایش وجود ندارد، در کل رانندگی در چیتگر به خاطر خیابان‌ های عریض راحت است، همچنین خطوط اتوبوسرانی ایران خودرو-شهرک شهرداری و پایانه هوانیروز-متروی چیتگر در این منطقه نیز قرار دارد و رفت و امد را برای ساکنین آسان نموده است. چیتگر از نظر دسترسی به اتوبان‌ها هم در جای خوبی قرار گرفته است، در واقع این منطقه از شمال به همت غرب، از شرق به بلوار ایران خودرو و از جنوب به اتوبان حکیم می رسد و وجود این مسیرها می‌توانند ساکنان محله و گردشگران مناطق دیگر را به آسانی به اتوبان ‌های اصلی تهران هدایت کنند.

خیابان ها و برج های محله چیتگر:

محله چیتگر بیشتر از خیابان‌ های مهم و اصلی دارای برج ‌های مهم است و در واقع وجود این برج ‌هاست که اهمیت هر خیابان را می سازد، بنابراین بلوار خرم‌آباد به خاطر برج نگین، بلوار مظفر به دلیل قرار گرفتن مجتمع تجاری خلیج فارس و برج‌های مسکونی صیاد شیرازی و خیابان‌های منتهی به دریاچه چیتگر و بام لند از خیابان‌های مهم و گران چیتگر می باشند، خیابان‌هایی که در زیر از آنها نام برده می شود، در بین اهالی محلی معروفند:

-بوستان

-سروستان

-نارنجستان

-پژوهش

از دیگر برج‌های مهم این محله هم می‌توان برج های زیر را نام برد:

-ارکیده

-پامچال

-سروناز

-چیتگر

-بیمه

-امین

امکانات برج های محله چیتگر و تاثیر آنها بر قیمت برج:

از برج هایی که در پاراگراف قبلی به آنها اشاره شد در واقع می توان به امکاناتی که در خود برج و اطرافش قرار دارد نام برد که می تواند شامل کمترین امکانات مثل شوتینگ زباله، جارو برقی مرکزی تا استخر و سونا و جکوزی و باشگاه بدنسازی نام برد تا هایپر مارکت ها و محل های بازی برای کودکان و بزرگسالان و دسترسی به دریاچه و بام لند و مهمتر از همه اینها ویوی برج که رو به دریاچه می باشد یا نه در قیمت آن در محله چیتگر موثر می باشد.

اطلاع از قیمت های برج ها در محله چیتگر:

چیتگر به خاطر برج هایی که دارد و هر روز به آنها هم اضافه می شود به خریدار قدرت انتخاب خوبی می دهد، در این محله انواع متراژ خانه از ۹۰ تا ۱۵۰ متر و حتی بیشتر را می توان پیدا کرد، قیمت متوسط ملک در محله چیتگر از متری ۱۵ تا متری 100 میلیون تومان با توجه به امکانات و موقعیت قرار گیری برج و نزدیکی اش به دریاچه متفاوت است.

برای اینکه از قیمت ملک در محله چیتگر اطلاع یابید می توانید به سایت های دیوار و شیپور سر بزنید و یا اگر قصد دارید در این منطقه زندگی کنید و از امکانات و آرامش آن بهره مند شوید و تصمیمتان قطعی است، جند روز خود را برای رفتن به دفاتر املاک فراوانی که وجود دارد بگذارید تا از قیمت ها و منازل از نزدیک آشنا شوید و دیدن فرمایید.

خرید ملک در محله چیتگر:

حال که تصمیم دارید برای زندگی به محله چیتگر بروید مجموعه ملکاژان پیشنهاد می کند بجای خرید یکباره یکی از واحدهای برج دلخواهتان یا برج های در حال ساخت که هر روز بر تعداد آنها افزوده می گردد، ملک دلخواهتان را با قیمتی خیلی کمتر یا با هر آنچه که دارید پیش خرید کنید و بصورت اقساطی صاحب یکی از برج های زیبای محله چیتگر شوید.

مزایای پیش خرید و خرید اقساطی ملک در محله چیتگر:

از مزایای این کار این است که نیاز نیست یکباره پولی هنگفت که مسلما خیلی زیاد هم می شود و شما را به گرفتن انواع وام ها و قرض و قوله از آشنا و غریبه می کند بصورت اقساطی ملکتان را صاحب شوید و حتی می توانید روند ساخت آن را ببینید و متریالش را نیز به دلخواه خودتان انتخاب نمایید؛ مشاوران خبره و متخصص در امر خرید و فروش ملک مجموعه ملکاژان در این امر به شما کمک می کنند و با توجه به بودجه ای که دارید و یا مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اید بهترین واحد را برایتان انتخاب و صاحبخانه تان می کنند، کافیست خود را به مجموعه ملکاژان که بسیار معتبر و قابل اعتماد است و پیشینه خوبی در این زمینه دارید بسپارید تا خرید ملک از استرس های زندگی مدرن امروزه تان کم شود.

با پیشرفت و ساخت و ساز سریع در محله چیتگر بهتر است برای خود و آینده فرزندانتان و ززندگی در محله ای مدرن با امکاناتی بروز و بهره مندی از آب و هوایی بدور از آلودگی با مجموعه ملکاژان در ارتباط باشید و هرچه سریع تر آنچه را که دوست دارید انتخاب کرده و پیش خرید نمایید.