ملکاژان

پیش خرید آپارتمان در شهر ری

شهر ری یکی از قدیمی ترین شهرهای تهران محسوب می شود که زمینه ای طولانی در سکونت افراد دارد. محله ی شهر ری قدمتی بالاتر از تهران دارد و افراد در دیرباز در این محله سکونت داشته اند. این محله با اینکه قدمت بسیار طولانی دارد اما امکانات در آن به کندی پیش رفته است.

به همین خاطر اگر قصد دارید به خرید آپارتمان در شهر ری بپردازید بهتر است این محله را به خوبی بشناسید و با موقعیت های آن آشنا باشید تا انتخابی درست داشته باشید. شهر ری یکی از شهرهای کهن در ایران محسوب می شود و دارای آثار تاریخی متعددی می باشد که گویای این موضوع است که افراد در گذشته های بسیار دور در این محله سکونت داشته اند.

معرفی محله شهر ری

امروزه شهر ری یکی از شهرستان های نزدیک به استان تهران محسوب می شود و قدمت آن به هزاران سال پیش بر میگردد که با تحقیق محققان، به این نتیجه رسیده اند که این محله در زمان آریایی ها نیز وجود داشته و افراد در آن سکونت داشته اند.

شهر ری حدود 800 هزار جمعیت را در خود جای داده است و مناطق مختلفی همچون: افسریه، یاخچی آباد، دولت آباد، فیروزآباد، شهرک بخارایی و … از محله های نزدیک به این شهر می باشند. ناگفته نماند که وجود بارگاه شاه عبدالعظیم حسنی باعث شهرت بالای شهر ری شده است و در گذشته ها این شهر را با این نام می شناختند.

در شهر ری به جز امام زاده عبدالعظیم اماکن مذهبی دیگری نیز وجود دارد مانند: حمزه ابوالحسنی،بی بی زبیده، امامزاده‌های ابوالقاسم، ابوالحسن، حمزه، ابراهیم، سه برادران، ایوب یوشع، بی‌بی شهربانو که افراد بسیاری برای زیارت و دیدن این اماکن به این محله سفر می کنند. البته ناگفته نماند که شهر ری به علت آثار باستانی بالایی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و از گذشته محله ی شهر ری را مادر تهران خوانده اند.

افراد زیادی هستند که از گذشته و نسل به نسل در این محله زندگی کرده اند گویی که دیگر نمی توانند در جایی دیگر به زندگی ادامه دهند و تعهد خاصی به این محله دارند به همین دلیل برای خرید آپارتمان نیز در شهر ری اقدام می کنند و اعتقاد دارند جایی بهتر از این محله وجود ندارد به همین دلیل است که اکثر خانواده هایی که در آنجا زندگی می کنند اصیل و قدیمی تین محله می باشند.

موقعیت شهر ری

موقعیت قرار گیری شهر ری به این صورت است که از غرب به جاده قدیم و قم می رسید، از شرق به جاده مشهده، از سمت شمال این محله به منصور آباد و از جنوب به فیروزآباد و ده خیر می رسید. این محله در شهرداری جزء منطقه 20 محسوب می شود و دارای محلات بسیاری است از جمله: بهشتی، غنی آباد، تقی آباد، فیروز آباد، 13 آبان.

اگر قصد خرید آپارتمان در شهر ری را دارید بهترین محله که دارای امکانات کاملی می باشد فیروز آباد است که می توانید در این محله هر آنچه که برای زندگی نیاز است را بیابید مانند: داروخانه، خانه بهداشت، مدرسه و آموزشگاه ها، کلنیک و درمانگاه ها و…

در محله ۱۳ آبان امکانات بهتری هم وجود دارد که از جمله آنها چندین فروشگاه و پارک و مدرسه را می‌توان نام برد. منطقه غنی آباد در موقعیت محله شهر ری، تقریبا بافتی روستایی دارد و تنها امکانات محدودی مانند خانه بهداشت، نانوایی و مدرسه دارد.

محله ی شهر ری را می توان به 5 بخش تقسیم کرد:

  • فشافویه
  • خاوران
  • قلعه نو
  • کهریزک
  • مرکزی

شهر ری را به عنوان شهر مذهبی استان تهران می شناسند زیرا از لحاظ اماکن مذهبی بسیار غنی می باشد و قطب توریسم استان تهران است. شهر ری از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و تجاری اهمیت ویژه ای دارد زیرا در نزدیکی آرامگاه امام خمینی، فرودگاه بین مللی امام خمینی، پالایشگاه تهران و … در نزدیکی آن می باشد به همین دلیل اهمیت بالایی دارد.

شهر ری از نظر آب و هوایی در فصل بهار بسیار خوش آب و هوا می باشد و همین موضوع باعث شده بود تا در زمان اشکانیان مورد توجه قرار بگیرد و عنوان پاینخت بهاره را کسب کند و افراد زیادی در قدیم در فصل بهار به این محله کوچ می کردند و از توجه ویژه ای برخوردار بوده است.

شهر ری به طور کل آب و هوای خشکی دارد که حداکثر دما در تابستان به 40 درجه و در زمستان یه 5 درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد به همین دلیل در فصل های سرد سال سرد و خشک می باشد و در فصل های گرم سال گرم و خشک است.

شناخت و آشنایی با شهر ری

اکثر مردم در شهر ری کارهایی نظیر: دامداری، کشاورزی، صنعتگری و بازرگانی دارند. قدمت تمدن در این شهر بر اساس زمین شناسی و داده های تاریخی به 8 هزار سال پیش برمیگردد به همین دلیل این شهر را معدنی از رویدادها در گذشته می دانند. رویدادهای طبیعی و انسانی مانند: جنگ ها، تهدیدات انسانی، زلزله های مختلف و … بارها این شهر را تا مرز ویرانی کشانده است اما به دلیل اهمیت بالایی که داشته است از نو ساخته شده است.

80 سال پیش تاریخ شناسان و کاوشگران در طبقه چشمه علی چندین آثار تاریخی بسیار با ارزش پیدا کرده اند که آن ها را در موزه های جهان به امانت گذاشته اند. یکی از آتشکده های معروف دوره بهام چوبین ساسانی در شهر ری می باشد که نشان می دهد این شهر بسیار قدمت بالایی دارد. به طور کل 198 آثار کهن و تاریخی در شهر ری وجود داشته که نوعی موزه برای دیدن توریست ها می باشد.

مراکز تفریحی و درمانی شهر ری

یکی از مراکز تجاری شهر ری که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است بازار بزرگ و بازار قدیمی حرم می باشد. از دیگر مجتمع های تجاری در این شهر می توان به پاساژ راگا و مهدی اشاره کرد که طرفداران بسیاری دارند زیرا اجناس این مراکز به روز و با قیمتی بسیار مناسب عرضه می شوند.

شهر ری دارای مکان های تفریحی بسیاری است که می توان به: بوستان ایثار، دولت، بوستان دانش، بوستان کمیل، ماهور، چتدین خانه فرهنگ و فرهنگسرای ولا اشاره کرد. در شهر ری پردیس سینمایی راگا وجود دارد که هر ساله جشنواره فجر در آن اجرا می شود و یکی از مراکز فرهنگی این شهر محسوب می شود. همچنین می توان بیمارستان های فیروزآبادی، هفت تیر را در این شهر نام برد.

رفت و آمد در محله شهر ری

شهر ری واقع در مسیر راه‌آهن تهران-بندر ترکمن و تهران مشهد قرار دارد. از شهر ری می توانید با طی کردن 120 کیلومتر به قم برسید و بزرگراهی در جنوب شرق آن قرار دارد که می تواند شما را در عرض 30 دقیقه به ورامین برساند.

اتوبان هایی نظیر آزادگان، رجایی، امام علی از جمله اتوبان هایی هستند که شهر ری را به تهران وصل می کنند و شما می توانید با استفاده از این اتوبان ها به شهر ری دسترسی داشته باشید و حتی اگر تمایل دارید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید می توانید از مترو نیز استفاده کنید زیرا شهر ری دارای خط مترو می باشد و شما با سوار شدن به خط ۱ بعد از حرکت به سمت کهریزک می‌توانید در ایستگاه شهر ری پیاده شوید.

روستاهای اطراف شهرری هم با راه‌های روستایی به مرکز ری وصل می‌شوند. برخی از محلات شهرری، تقی آباد و محله بهشتی و محله غنی آباد و فیروزآباد و 13 آبان نامگذاری شده است. در این محله‌ها نبض زندگی تپش دارد.

فیروز آباد محله ای است که هر گونه امکاناتی نظیر آموزشگاه ها، مدارس، خانه های بهداشت و … در آن وجود دارد و در 13 آبان می توانید وضعیت رفاهی بهتری نیز داشته باشید. غنی آباد که پیش تر به آن اشاره کرده ایم یکی از روستاهای شهر ری می باشد که امکانات نسبی برای زندگی دارد.

خرید خانه در شهر ری

اگر قصد خرید آپارتمان در شهر ری را دارید باید اطلاعات کاملی از این محله داشته باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید البته توجه داشته باشید که شرایط سکونت در محله های شهر ری کاملا با یکدیگر متفاوت می بشاد در برخی از قسمت ها امکانات رفاهی برای زندگی بسیار تکمیل می باشد و در برخی دیگر امکانات بسیار ضعیف است در نتیجه قیمت خانه در برخی بخش ها بالا و در دیگر بخش ها پایین می باشد بنابراین با توجه به بودجه ای که دارید می توانید بخش مورد نظر خود را برای زندگی انتخاب کنید.

در محله شهر ری شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد که همین موضوع می تواند بر روی قیمت خانه ها تاثیرگذار باشد. محله های گران قیمت شهر ری شامل: استخر، اقدسیه، سرتخت، دیلمان می باشد که امکانات و سطح فرهنگ بالاتری نسبت به باقی بخش های شهر ری دارد.

تا چندین سال پیش می توانستید در شهر ری آپارتمان مورد نظر خود را با متری 7500 خریداری کنید که همین موضوع باعث شد افراد بسیاری در این محله خانه خریداری کنند و جمعیت این محله رشد بالایی داشت اما در حال حاضر آپارتمان های این محله از متری 18 میلیون شروع شده و تا حداکثر 30 میلیون رسیده است که این قیمت ها ثابت نمی باشد و بخش های گرانتر شهر ری این قیمت ها بالاتر هم می رود. به طور کلی اگر به دنبال خرید آپارتمان ارزان قیمت و یا خرید آپارتمان اقساطی هستید می توانید شهر ری را انتخاب کنید که بهترین گزینه می باشد.

همان طور که گفته شد این روزها خرید خانه به یک رویا تبدیل شده است و قیمت آپارتمان ها روز به روز در حال افزایش می باشد حتی وام خرید مسکن هم نمی تواند جوابگو و کمک بزرگی به خرید مسکن بکند. تا سال گذشته می توانستید خانه ای نقلی با متراژ 45 متر را در شهر ری با قیمت 900 میلیون خریداری کنید اما تورم بالای خانه باعث شده تا قیمت ها در این یک سال افزایش بسیار بالایی داشته باشد به همین دلیل بهترین گزینه برای خرید خانه در شهر ری، خرید امتیازها می باشد. خرید امیتاز یعنی شما با پرداخت قسطی مبلغ خانه می توانید پس از چند سال کوتاه صاحب آپارتمانی نوساز شوید که هم نوعی سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود و هم می توانید ارزش پول خود را به خوبی حفظ کنید تا با افزایش تورم ارزش پول شما از بین نرود.