ملکاژان

دیدنی ترین روستاهای اطراف پردیس را بشناسید!

در این مقاله قصد داریم روستاهای اطراف پردیس را به شما عزیزان معرفی کنیم که در نزدیکی تهران قرار دارند و می توانید لحظات خوشی را در این روستاها سپری کنید و از طبیعت زیبای آن ها لذت ببرید. همان طور که می دانید تهران پایتخت ایران که این روزها بسیار شلوغ شده است و همین موضوع باعث شده تا آب و هوایی غیر قابل تحمل داشته باشد باعث شده تا افراد برای گذراندن اوغات فراغت خود، مکان های نزدیک به تهران را انتخاب کنند تا کمی از شلوغی ها فاصله بگیرند.
موضوعات این مطلب

روستاهای اطراف پردیس را در این مقاله به شما معرفی می کنیم. شهر جدید پردیس یکی از شهرستان های نزدیک به تهران می باشد که آب و هوا و طبیعت خیلی زیبایی دارد و همین موضوع باعث شده تا افراد بسیاری این شهر را برای سکونت انتخاب کنند.

در این شهر برای خرید آپارتمان ارزان قیمت اقدام کنید زیرا هم امکانات کاملی دارد و هم آب و هوایی بسیار مطلوب برای زندگی دارد و دلیل اصلی انتخاب بسیاری از افراد این است که شهر پردیس به تهران بسیار نزدیک می باشد و رفت و آمد کار چندان دشواری نمی باشد.

شهرستان پردیس از روستای تلو در سرخه حصار شروع و تا انتهای بومهن ادامه دارد. پردیس از غرب با تهران، از شرق با شهرستان دماوند، از جنوب با شهرستان پاکدشت و از شمال با شمیرانات، مرز مشترک دارد.

طبق تقسیماتی که انجام شده شهر پردیس شامل 6 دهستان، 4 شهر و 3 بخش می باشد. همچنین خود شهر پردیس شامل 11 فاز مسکونی و تجاری می باشد. که فازهای اولیه دارای امکانات بسیار کامل می باشد و تا حد بسیاری رشد کرده است و فازهایی مانند 8، 11 و… در حال رشد می باشد.

انتخاب بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری ملک و خرید امتیاز آپارتمان در پردیس می باشد که در سال های آینده سود بسیار بالایی از خرید خانه به دست می آید.

معرفی روستاهای اطراف پردیس

 • روستای اصطلک پایین:

این روستا از توابع بخش بومهن یکی از روستاهای پردیس محسوب می شود که در دهستان سیاهرود قرار گرفته است که دارای جمعیت بسیار پایینی و حدود 200 نفر می باشد. این روستا آب و هوایی بسیار عالی دارد.

روستای اصطلک پایین

 

 • روستای باغک:

روستای باغک در جاجرود می باشد که از توابع شهرستان پردیس می باشد.

روستای باغک

 

 • روستای تماشا:

روستای تماشا در دهستان سایه رود واقع شده است که جمعیت بسیار کمی در این روستا ساکن می باشند که حدود 20 نفر می باشند.

روستای تماشا

 • روستای باغ کمش:

باغ کُمِش یا باغکُمِش یکی از روستاهای اطراف پردیس می باشد که جمعیتی بالغ بر 800 خانوار در آن زندگی می کنند.

روستای باغ کمش

 • روستای سیاه سنگ:

این روستا نیز از توابع بومهن می باشد که در روستای سیاهرود واقع شده است در این روستا 500 نفر سکونت گزیده اند.

روستای سیاه سنگ

 • روستای زردستان:

روستای زردستان جمعیت بسیار کمی دارد که حدود 11 خانوار را تشکیل داده اند و یکی از روستاهای سیاهرود می باشد و در بومهن قرار گرفته است.

روستای زردستان

 • روستای طاهر آباد:

طاهر آباد روستایی در پردیس می باشد که در دهستان طاهرآباد قرار دارد و حدود 107 خانوار در آن زندگی می کنند.

روستای طاهر آباد

 • روستای شمس آباد:

در روستای شمس آباد جمعیت بسیار پایین می باشد که در سرشماری حدود 120 نفر جمعیت داشته و در دهستان جاجرود  پردیس قرار دارد.

روستای شمس آباد

 • روستای کردنبرد:

روستای کردنبرد در دهستان سیاهرود واقع شده است  که جمعیت آن 70 نفر می باشد.

روستای کردنبرد

 • روستای کرشت:

روستای کرشت یکی از روستاهای پردیس می باشد که یکی از مراکز تفریحی پردیس محسوب می شود زیرا از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است. این روستا در 25 کیلومتری جاده آبعلی و بعد از پارک فناوری پردیس واقع شده است. در این روستا می توانید خانه های ویلایی زیبایی را مشاهده کنید.

روستای کرشت

 • روستای کمرد:

کمرد در بخش جاجرود واقع شده و یکی از روستاهای اطراف پردیس می باشد این روستا در جاده آبعلی قرار گرفته به همین دلیل آب و هوایی سرد و کوهستانی دارد. در روستای کمرد یک آبشار با ارتفاع 20 متر وجود دارد که از دیواره یک غار به نام چهل دختر سرازیر است و زیبایی خاصی و چشمگیری دارد.

سالانه توریست های زیادی در این روستا برای دیدن این آبشار سفر می کنند. در این روستا هم خانه های قدیمی به چشم می خورد و هم خانه های ویلایی تازه ساز که می توانید برای اسکان از آن ها استفاده کنید.

روستای کمرد

 • روستای سربندان:

روستای سربندان یکی از جاذبه های دیدنی و روستاهای اطراف پردیس می باشد. این روستا دارای بافت قدیمی می باشد که همچنان شکل و شمایل خود را در بافت قدیمی حفظ کرده است به همین دلیل سالانه افراد زیادی برای دیدن به این روستا سفر می کنند.

این روستا دارای آب و هوای بسیار خوبی می باشد و مناطق دیدنی زیادی دارد و گزینه ای مثبت برای گذراندن تعطیلات می باشد.

روستای سربندان

 • روستای گل خندان:

این روستا را با دو نام گل خندان قدیم و گل خندان جدید می شناسند  که یکی از روستاهای اطراف پردیس و توابع بومهن می باشد.

روستای گل خندان

 

 • روستای گلدره:

یکی از روستاهای اطراف پردیس گلدره می باشد که یکی از قدیمی ترین روستاهای قدیمی تهران محسوب می شود و جزء لواسانات بشمار می آید. در این روستا زمین های کشاورزی به چشم می خورد که در آن ها بیشتر گندم و نخود کاشته می شود. زمین های این روستا دارای سند رسمی می باشند.

روستای گلدره

 • روستای واصفجان:

روستای واصفجان در فاز یک پردیس قرار دارد و یکی از مناطق و جاذبه های گردشگری شهر پردیس می باشد. این روستا یکی از قدیمی ترین روستاهای پردیس می باشد که قدمت 800 ساله دارد.

روستای واصفجان

مطالب دیگر مجله ملکاژان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *