ملکاژان
بیمارستان های شهر پردیس

مراکز درمانی و بیمارستان های شهر پردیس + امکانات + آدرس

موضوعات این مطلب

شهر پردیس این روزها انتخاب بسیاری از افراد برای زندگی می باشد که دارای امکانات بسیار کاملی است. وجود مراکز درمانی و بیمارستان های شهر پردیس باعث شده تا افراد زیادی با خیالی آسوده  این شهر را برای زندگی انتخاب کنند.

مراکز درمانی و بیمارستان ها نقش مهمی در ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی به جوامع در سراسر جهان ایفا می کنند. این موسسات سنگ بنای پزشکی مدرن هستند و طیف گسترده ای از درمان های پزشکی، مراقبت های پیشگیرانه و حمایت از بیماران را در مواقع بیماری یا آسیب ارائه می دهند. در این مقاله به بررسی اهمیت مراکز درمانی و بیمارستان ها در جامعه می پردازیم.

با بالا رفتن قیمت خانه در تهران افراد زیادی به حومه تهران مهاجرت کرده اند که یکی از شهرهای اطراف تهران پردیس می باشد اما بهتر است بدانید زندگی در این شهر نه تنها مزایای بسیاری دارد بلکه می توانید با قیمتی بسیار مناسب برای خرید آپارتمان ارزان در پردیس اقدام نمایید.

شهر پردیس دارای 11 فاز می باشد که سال ها است ساخت و ساز در آن رونق پیدا کرده و روز به روز در حال پیشرفت می باشد و امکانات در پردیس به حدی کامل و بی نقص می باشد که بسیاری از افراد برای خرید آپارتمان، این شهر را انتخاب می کنند.

چرا که قیمت خانه در تهران روز به روز در حال افزایش می باشد و این موضوع باعث شده تا افراد حتی نتوانند برای خرید خانه ای نقلی در تهران اقدام کنند به همین دلیل به اطراف تهران مهاجرت می کنند و شرایط و امکانات، فاصله ی پردیس تا تهران، وجود ساختمان های نوساز، وجود خانه های مسکن مهر، راحتی دریافت وام مسکن و … باعث شده تا جمعیت زیادی شهر پردیس را انتخاب کنند که بهتر است بدانید انتخابی عاقلانه و بسیار هوشمندانه می باشد.

شهر پردیس روز به روز در حال پیشرفت است که همین موضوع باعث شده تا خرید آپارتمان در پردیس راهی باشد برای سرمایه گذاری و داشتن خانه ای نوساز و شیک اما با قیمتی بسیار مناسب.

آب و هوای این شهر بخه حدی خوب می باشد که برخی افراد خانه ای ویلایی در آن خریداری کرده اند و سالانه به عنوان تفریح از آن استفاده می کنند زیرا جاهای دیدنی شهر پردیس و روستاهای اطراف پردیس بسیار بوده و این امکان را به افراد می دهد تا روزها و ساعات خوشی را در این شهر سپری کنند.

بیمارستان های شهر پردیس

معرفی مراکز درمانی و بیمارستان های شهر پردیس

در شهر پردیس می توانید مراکز درمانی و بیمارستان های متعددی را بیابید این شهر دارای چندین کلینیک، درمانگاه، مطب و متخصصان، دندان پزشکی، بیمارستان، چشم پزشکی و … می باشد. برخی از این مراکز درمانی و بیمارستان های شهر پردیس قدمتی بالای 30 سال دارند و برخی دیگر به مرور زمان و با افزایش جمعیت تاسیس شده اند.

اکثر این مراکز درمانی در فازهای قدیمی شهر پردیس مانند:1،2و 3 می باشند و در فازهای جدید این شهر تعداد کم اما قابل قبولی مرکز بهداشتی و درمانی وجود دارد. اما با افزایش روزانه جمعیت و با مهاجرت اکثر مردم به این شهر همچنان مراکز درمانی در دست احداث می باشد که همین موضوع باعث رشد و بالا رفتن قیمت آپارتمان های این شهر خواهد شد.

 • خانه درمان و بهداشت پردیس:

یکی از مراکز دولتی شهر پردیس در فاز یک می باشد که برای حضور در آن می توانید به آدرس: میدان عدالت_ بلوار سفیر امید_ ابتدای خیابان آب انجیرک مراجعه کنید.

تلفن: 02176297300- 02176297400- 02176297500

آدرس وبسایت: www.pardis.sbmu.ac.ir

خانه درمان و بهداشت پردیس

 • درمانگاه شبانه روزی کوثر پردیس:

این درمانگاه در سال 1383 در شهر پردیس توسط دکتر همایون هاشمی تاسیس شده است. در این درمانگاه شبانه روزی داروخانه ای وجود دارد که کار بیماران را برای تهیه داروها بسیار راحت کرده است. همچنین دارای بخش های مختلفی مانند: آزمایشگاه، فیزیوتراپی، طب سنتی، مامایی، اورژانس، ماساژ درمانی و… می باشد که دارای متخصصان خبره می باشد.

در این درمانگاه خدمات درمانی در شاخه های مختلفی صورت می گیرد: نورولوژی، دکتر تغذیه، خدمات پرستاری و نوار قلب، تزریقات، خدمات پانسمان زخم های فشاری و جراحی های سرپایی، سونوگرافی، رادیولوژی، گفتار درمانی،اکو کاردیو گرافی قلب، دندانپزشکی، فتوتراپی(درمان زردی نوزادان)، چکاپ کامل فردی و….

آدرس: فاز 2 پردیس، ضلغ شمال غربی میدان امام خمینی، ابتدای بلوار صیاد شیرازی

شماره تلفن: 02176242070- 02176242040- 09361106007

آدرس وبسایت: www.kowsarpardis-clinic.ir

کلینیک-شبانه-روزی-کوثر-پردیس.

 • بیمارستان فوق تخصصی شفا در پردیس:

بیمارستان شفا در سال 1388 توسط گروهی از پزشکان در فاز 4 پردیس تاسیس شده است. بیمارستان شفا، بیمارستان خصوصی می باشد و بیمه های طرف قرار داد با این بیمارستان: بیمه تامین اجتماعی، کلیه بیمه های تکمیلی، بیمه نیروهای مسلح، بیمه کارکنان دولت  می باشد.

در این بیمارستان بخش های بستری بیماران وجود دارد: بخشCCU – بخش ICU – بلوک زایمان – بخش اطفال و نوزادان – بخش داخلی – بخش جراحی – بخش اتاق های عمل که همه روزه می توانید از ساعات 2 ظهر تا 4 ظهر به ملاقات بیمار بروید.

در این بیمارستان خدماتی مانند: مامایی و زنان، اکو، قلب و عروق، تست ورزش، چشم پزشکی، روانشناسی – روانپزشکی – ارتوپدی – سونوگرافی – رادیولوژی – دندانپزشکی – آزمایشگاه، اورولوژی، پوست، جراح عمومی، ریه – گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب و … توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص ارائه داده می شود.

آدرس بیمارستان شفا در پردیس: فاز 4 پردیس، بلوار جانبازان، خیابان فردوس، خیابان بهشت نهم

شماره تماس با این بیمارستان: 02176292031 الی 40

آدرس وبسایت: www.pardisshafahospital.com

بیمارستان فوق تخصصی شفا

 • پلی کلینیک شبانه روزی تخصصی مهرجرد:

کلنیک مهرجرد در فاز 2 شهر پردیس می باشد که به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات می باشد از نظر موقعیت جغرافیایی، نزدیک به مرکز خرید بهارستان می باشد برای مراجعه به این پلی کلینیک باید به آدرس: پردیس، میدان امام خمینی، کنار گذر بلوار ملاصدرا بروید. در پلی کلینیک مهرجرد خدماتی مانند: دندانپزشکی، آزمایشگاه، چشم پزشکی، سونوگرافی، مامایی و زنان، ارتوپدی، فیزیوتراپی و … ارائه داده می شود.

شماره تلفن: 02176243335- 02176299836

پلی کلینیک شبانه روزی تخصصی مهرجرد

 • درمانگاه شبانه روزی نور:

درمانگاه نور به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات پزشکی می باشد. این درمانگاه در فاز 3 شهر پردیس واقع شده است و دارای بخش های: جراحی سزپایی، مامایی و زنان، تزریقات و پانسمان، دندان پزشکی، لاین زیبایی(تزریق ژل، بوتاکس، مزوتراپی و…)،پزشک عمومی، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب و … می باشد.

برای مراجعه به این درمانگاه می توانید به فاز 3 پردیس خیابان معلم مراجعه کنید.

شماره تماس با درمانگاه نور پردیس: 76492800- 76492700- 76492600

درمانگاه شبانه روزی نور

 • درمانگاه شبانه روزی بهیان:

درمانگاه بهیان در فاز 4 پردیس تاسیس شده است که می توانید خدماتی مانند: داخلی، اطفال، زنان و مامایی، اورژانس، تزریقات و… را از این درمانگاه دریافت کنید.

آدرس درمانگاه شبانه روزی بهیان: فاز 4 پردیس، بلوار سفیر امید، خیابان دیانت پور

شماره تماس: 76291462- 76274539

وب سایت: www.behyanmedical.ir

درمانگاه شبانه روزی بهیان

 • ساختمان پزشکان سینا:

ساختمان پزشکان سینا در شهر پردیس و در فاز دو می باشد در این ساختمان می توانید خدماتی مانند:
داروخانه، تزریقات، جراحی، تزریق ژل و بوتاکس، زیبایی، پوست و مو، کودکان و اطفال، زنان و مامایی، مغز اعصاب، پزشک داخلی، گوارش، حجامت، بخیه و کلیه خدمات پزشکی با وجود بهترین و مجرب ترین پرشکان.

برای رسیدن به ساختمان پزشکان سینا باید به آدرس: فاز 2 پردیس، بلوار خلیج فارس، خیابان صنایع دفاع، نبش خبرنگار مراجعه کنید.

تلفن: 76240503

 • بیمارستان انصار الغدیر (بومهن)

این بیمارستان در سال 1389 توسط آقای انصاری یکی از خیرین ساخته شده است. فاز اول بیمارستان انصار الغدیر شامل بخش های اورژانس، درمانگاه و آزمایشگاه در ششم مرداد ماه سال ۱۴۰۰ افتتاح شد و مشغول به ارائه خدمات به مردم بود. بیمارستان انصار الغدیر حد فاصل بین دماوند و تهران قرار دارد و به شهرهای پردیس، بومهن و بخش جاجرود خدمات رسانی دارد.

آدرس بیمارستان انصار: بومهن، بلوار اصلی، خیابان شهید صارمی

 • آزمایشگاه پادیس

یکی از آزمایشگاه های شهر پردیس که بسیار مجهز می باشد در فاز 2 پردیس قرار دارد.

آدرس آزمایشگاه پادیس: فاز 2 پردیس، بلوار خلیج فارس شمالی، نبش خیابان گلستان

شماره تماس: 40775075- 09196071053

 • درمانگاه دندانپزشکی نگین پردیس

در این درمانگاه می توانید از تمام خدمات دندان استفاده کنید از قبیل: ایمپانت، کاشت دندان، اصلاح کوتاهی دندان، روکش دندان و … برای مراجعه به درمانگاه دندان پزشکی نگین باید به فاز 2 محله  بلوار شهید صیاد شیرازی مراجعه کنید.

شماره تماس: 3- 02176247131

لیستی از دندان پزشکان شهر پردیس

 • دندانپزشکی دکتر اتابک (فاز یک پردیس)
 • دندانپزشکی دکتر زینی وند (فاز یک پردیس)
 • دکتر ویدا پاکدل (فاز دو پردیس)
 • دکتر مهدی کثیری (فاز دو پردیس)
 • دکتر حمیدرضا حیدری (جراح دندانپزشک_ فاز دو پردیس)
 • دکتر احسان اتابک (جراح دندانپزشک_ فاز دو پردیس)
 • دکتر محمد صادق عصار (جراح دندانپزشک_ فاز یازده پردیس)
 • دندانپزشکی دنتال(فاز 3 پردیس)
 • دکتر کیانوش غیور (جراح داندانپزشک_ فاز دو پردیس)
 • دکتر احسان سلاجقه (جراح- ندانپزشک_ فاز یک پردیس)

اهمیت مراکز درمانی و بیمارستان های شهر پردیس

اهمیت مراکز درمانی و بیمارستان های شهر پردیس

اول و مهمتر از همه، مراکز پزشکی و بیمارستان ها مکان هایی هستند که افراد در آن مراقبت های پزشکی ضروری را دریافت می کنند. خواه معاینات معمول، درمان‌های اورژانسی، جراحی یا مراقبت‌های طولانی‌مدت برای بیماری‌های مزمن باشد، این مراکز مجهز به تخصص پزشکی، فناوری پیشرفته و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای تشخیص، درمان و مدیریت مسائل مختلف سلامت هستند.

آنها برای رسیدگی به نیازهای پزشکی حاد و مزمن حیاتی هستند و اطمینان حاصل می کنند که بیماران مراقبت های مناسب را در زمان مناسب دریافت می کنند. علاوه بر این، مراکز پزشکی و بیمارستان ها به عنوان مراکز تحقیقات و نوآوری پزشکی عمل می کنند. بسیاری از اکتشافات و پیشرفت های پیشگامانه پزشکی در داخل دیوارهای این مؤسسات انجام می شود.

محققان، پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی برای توسعه درمان ها، داروها و فن آوری های پزشکی جدید که نتایج بیماران را بهبود می بخشد و کیفیت مراقبت های بهداشتی را بهبود می بخشد، همکاری می کنند. این مؤسسات همچنین فرصت‌های آموزشی را برای نسل‌های آینده متخصصان مراقبت‌های بهداشتی فراهم می‌کنند و از عرضه ثابت پزشکان، پرستاران و کارکنان بهداشتی وابسته اطمینان می‌دهند.

بیمارستان ها و مراکز پزشکی علاوه بر ارائه مراقبت های پزشکی به اقتصاد محلی نیز کمک شایانی می کنند. آنها برای طیف وسیعی از متخصصان، از پزشکان و پرستاران گرفته تا کارکنان اداری و پرسنل پشتیبانی، شغل ایجاد می کنند. عملیات آنها مستلزم هجوم مداوم منابع، از تجهیزات پزشکی گرفته تا داروها است، که کسب و کارهای محلی را تحریک می کند و از صنعت مراقبت های بهداشتی گسترده تر حمایت می کند.

این تأثیر اقتصادی به ویژه در مناطق روستایی، جایی که بیمارستان ها اغلب به عنوان کارفرمایان اصلی و دارایی های حیاتی جامعه عمل می کنند، مهم است. علاوه بر این، بیمارستان ها و مراکز پزشکی نقش حیاتی در سلامت عمومی و آمادگی در برابر بلایا ایفا می کنند.

آنها به عنوان خط مقدم در طول بحران های بهداشت عمومی، مانند بیماری های همه گیر یا بلایای طبیعی، ارائه مراقبت های اضطراری، انزوا، و امکانات درمانی خدمت می کنند. توانایی آنها برای واکنش سریع و کارآمد به این شرایط برای به حداقل رساندن تأثیر چنین رویدادهایی بر سلامت و رفاه جامعه بسیار مهم است.

مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها همچنین با سازمان‌های بهداشت عمومی برای نظارت و مدیریت شیوع بیماری‌ها همکاری نزدیک دارند و به سلامت کلی جامعه کمک می‌کنند. در نتیجه، مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها ستون‌های ضروری سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما هستند که مراقبت‌های پزشکی ضروری را ارائه می‌کنند، دانش پزشکی را پیشرفت می‌دهند، اقتصاد محلی را تحریک می‌کنند و سلامت عمومی را حفظ می‌کنند.

این مؤسسات به‌عنوان مکان‌هایی برای شفا، یادگیری و نوآوری عمل می‌کنند و حضور آنها برای رفاه افراد و جوامع در سراسر جهان ضروری است. با درک اهمیت آنها، حمایت و سرمایه گذاری در رشد و توسعه مستمر مراکز درمانی و بیمارستان ها ضروری است تا اطمینان حاصل شود که آنها می توانند نیازهای در حال تحول مراقبت های بهداشتی جامعه را برآورده سازند.

مطالب دیگر مجله ملکاژان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *