ملکاژان
خرید خانه نوساز

5 نکته مهم برای خرید خانه نوساز

یکی از لذت بخش ترین خرید هایی که هر فردی می تواند آن را تجربه کند خرید خانه نوساز می باشد. این روزها که خرید خانه یک رویا شده است، اما باز هم با برخی تسهیلات بانکی مانند وام خرید مسکن می توان به سراغ برخی مناطق برای خرید آپارتمان ارزان قیمت رفت.
موضوعات این مطلب

یکی از لذت بخش ترین خرید هایی که هر فردی می تواند آن را تجربه کند خرید خانه نوساز می باشد. این روزها که خرید خانه یک رویا شده است، اما باز هم با برخی تسهیلات بانکی مانند وام خرید مسکن می توان به سراغ برخی مناطق برای خرید آپارتمان ارزان قیمت رفت.

برای خرید خانه نوساز باید پول بسیار زیادی پرداخت کرد به گونه ای که می توان به جرات گفت کل سرمایه یک زندگی می باشد به همین دلیل باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید تا بزرگترین و پیچیده ترین سرمایه گذاری خود را به نحو احسنت انجام دهید.

بسیاری افراد ترجیح می دهند خانه ی ویلایی که بافت قدیمی دارد را بازسازی کنند اما این کار بزرگ ترین اشتباه می باشد چرا که شاید شما بتوانید کابینت ها، سینک ظرفشویی، سرامیک ها، نمای ساختمان و … را تعویض کنید اما نمی توانید بافت ساختمان و زیرسازی آن را ترمیم کنید.

به همین دلیل می توانید با مشارکت در ساخت خانه ی خود را به خانه ی نوساز تبدیل کنید که هم قیمت ان افزایش پیدا می کنند و هم در آن امنیت بالایی دارید مخصوصا زمانی که با مصالح نوین ساخته شود.

حتی می توانید با پیش خرید ملک از لحظه به لحظه ی آن اطلاعات کاملی داشته باشید که چگونه و با چه متریالی ساختمان ساخته می شود این موضوع می تواند به شما کمک کند تا برای پرداخت هزینه دیگر نگران امنیت و نوع ساخت آن نباشید.

توصیه های مهم، قبل از خرید خانه نوساز

 

توصیه های مهم، قبل از خرید خانه نوساز

هر چه پول بیشتری برای خرید خانه نوساز پرداخت کنید می توانید هم در محله ای بهتر آن را خریداری کنید و هم باید توقع داشته باشید امکانات بهتری برای شما فراهم شود به همین دلیل باید به المان های ساخت و ساز و خدماتی که دریافت می کنید توجه ویژه ای داشته باشید مهمترین آن ها:

 • سازندگان آپارتمان را بشناسید.
 • همسایه ها و افرادی که آن خانه را پیش تر از شما خریداری کرده اند می توانند نظر شما را تغییر دهند.
 • سازندگان تنها از آپارتمانی که ساخته اند تعرف می کنند بنابراین به حرف های آن ها بسنده نکنید.
 • می توانید نمونه کارهایی که از قبل انجام داده اند را بررسی کنید.

جزئیات ساختمان و امکانات را بررسی کنید

نوساز بودن خانه می تواند شما را جذب کند چرا که تمامی امکانات و ابزار و وسایلی که در آن به کار رفته است نو و تمیز می باشند اما آیا آن ها چندین سال ظاهر خود را حفظ می کنند؟ آیا متریالی که در ساخت به کار رفته است درجه یک است؟ این ها با گذشت زمان به شما اثبات می شوند.

جزئیات ساختمان نوساز

ممکن است خانه نوساز ظاهر و تجهیزات کاملی داشته باشد اما شما نمی دانید چه نوع متریالی برای ساخت به کار رفته و یا آیا زیر بنای آن به درستی مقاوم سازی شده است یا خیر. اما می توانید به جزئیاتی که باید پیش از خرید خانه نوساز و به هنگام بازدید به آن ها توجه کنید را به خوبی مورد بررسی قرار دهید:

 1. قبل از هر چیزی باید به نقشه و استانداردها توجه داشته باشید.
 2. فضای داخلی و متراژ آن را به درستی بررسی کنید.
 3. استفاده از مصالح جدید و نوین مانند پنجره های دوجداره برای آرامش شما مهم است.
 4. نوع کفپوشی که آن استفاده شده است.
 5. نوع دیوارها، قابلیت شست و شو
 6. سیم کشی و لوله کشی ها
 7. سیستم های گرمایشی و سرمایشی استاندارد
 8. فشار آب
 9. متریالی که در داخل آپارتمان استفاده شده است مانند: شیرآلات، درب های ضد سرقت، دستگیره هاو…
 10. نورگیر بودن خانه و نورپردازی محیطی
 11. طراحی سرویس بهداشتی 

موقعیت مکانی برای خرید خانه نوساز را بشناسید

موقعیت مکانی برای خرید خانه نوساز را بشناسید

مهمترین نکته ای که باید به هنگام خرید خانه نوساز به آن توجه داشت باشید موقعیت و دسترسی ها می باشد. برخی محله های بسیار آرام می باشند که صد در صد گزینه ای مطلوب به شمار می آیند و برخی محله ها پر رفت و آمد.

هر کدام را که انتخاب می کنید باید شناخت کاملی از محله داشته باشید اصولا افراد به دنبال خرید آپارتمان در محله هایی هستند که دسترسی خوبی داشته باشند. وضعیت همسایه ها بسیار مهم می باشد.

چرا که سال ها با آن ها در ارتباط می باشید و امنیت ساختمان و شرایط روانی شما را تضمین می کنندکه با یک پرس و جوی ساده می توانید به مشکلات ساختمان پی ببرید و جواب سوال خود را بگیرید.

نکته ی دیگر که باید به آن توجه کنید امکانات رفاهی می باشد که باید به آپارتمان شما نزدیک باشند مانند: سوپر مارکت ها، میوه و تره بار، داروخانه، درمانگاه و…

نکات مهم برای خرید خانه نوساز

پایان کار خانه نوساز

 • پایان کار خانه نوساز:

برخی از خانه های نوساز دارای تخلفاتی هستند که به هنگام گرفتن پایان کار اصولا دچار مشکل می شوند و با تاخیر مواجه هستند. در نتیجه مهمترین نکته ای که باید به هنگام خرید خانه نوساز به آن توجه زیادی داشته باشید پایان کار ساختمان است و اگر ساختمانی که شما آن را پسند کرده اید اما دارای پایان کار نمی باشد بهتر است از خرید آن جدا خودداری کنید.

زیرا زمانی که یک ساختمان پایان کار نداشته باشد به هنگام سند زدن شما به چالش های زیادی برخورد خواهید کرد حتی اگر به شما وعده دادند که پایان کار ساختمان آماده است تا زمانی که آن را مشاهده نکرده اید حتی مبایعه نامه هم تنظیم نکنید.

در برخی ساختمان ها سازنده تخلفات بیش از خدی انجام داده است که دریافت پایان کار را دشوار کرده در نتیجه سازنده آن را بدون دریافت پایان کار رها می کند و طبق قانون با رعایت نکردن قوانین حکم تخریب ساختمان صادر می شود.

سند تفکیکی خانه نوساز

 • سند تفکیکی خانه نوساز:

قوانین اینگونه می گویند که؛ زمانی که یک ساختمان تخریب می شود و یا یک زمین بنا می شود تمامی اسناد قبلی آن باطل شده و اسناد مالکیت جدید صادر می شود مانند: گواهی پایان‌کار، صورت‌مجلس تفکیکی، مقدمه صدور سند تفکیکی و تقسیم‌نامه کاملا رسمی است.

زمانی که سند تفکیکی یک مملک صادر می شود بسیاری از مشکلات حقوقی یک ملک پایان می یابد. در نتیجه از خرید خانه نوسازی که دارای سند تفکیکی نیستند و یا سند آن ها صادر نشده است خودداری کنید.

قرار داد دوره تضمین

 • قرار داد دوره تضمین:

زمانی که شما برای خرید خانه نوساز اقدام می کنید تنها آنچه را که با چشم می بینید می توانید بسنجید و حتی نمی توانید به صورت دقیق از کیفیت تجهیزاتی که برای ساخت آن استفاده شده است اطمینان حاصل کنید در نتیجه دچار مشکلات زیاد و صرف هزینه های بالا برای تعمییر ایرادهای ساختمان نوساز خود می شوید.

به همین دلیل بهتر است شرطی با فروشنده برقرار کنید کو قرارداد دوره تضمین را منعقد کنید. در این قرار داد ذکر می شود که 6 تا 1 سال هر مشکل و ایرادی برای تجهیزات ساختمان رخ دهد فروشنده وظیفه دارد آن را با هزینهی خودش تعمییر و رفع عیب کند.

مطالب دیگر مجله ملکاژان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *